Ochrona danych osobowych, administrator bezpieczeństwa informacji, administrator sieci, audyt bezpieczeństwa

Administrator danych osobowych, szkolenia, audyt

Ochrona Danych Osobowych

Podaj swój numer telefonu.
Oddzwonimy!

Czy wiesz że?

Outsourcing administratorów IT ... większość firm sektora MŚP decyduje się na outsourcing zarządzania swoimi zasobami IT? Opieką nad serwerami zarówno w sieci lokalnej jak i w sieciach rozległych.

 

GIODO skontrolował ZTM w Warszawie

Po zakończonej kontroli - Michał Serzycki – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, zorganizował konferencję prasową, na której omówił jakie uchybienia zostały wykryte w toku kontroli. Warto poczytać jakie zostały wykazane uchybienia i zadane zalecenia pokontrolne.

W raporcie znalazły się między innym informacje o tym, że ZTM gromadzi zbyt wiele danych osobowych, a nie jest to konieczne do świadczenia usług transportowych.

ZTM nie jest firmą do śledzenia obywateli (poprzez zbieranie danych o miejscach i trasach odwiedzanych przez klientów), więc gromadzenie tych danych nie jest mu potrzebne do statutowych działań przewoźnika.

Jak widać warto jest dobrze przemyśleć sposób zbierania (środki) jak i cel przetwarzania danych, bo nie zawsze więcej danych w zbiorze znaczy lepiej. Pamiętajmy, że zakres danych powinien odpowiadać faktycznym potrzebom administratora i zbieranie danych "na wyrost" jest co najmniej niewskazane.

Aktualności

  • GIODO skontrolował ZTM w Warszawie
  • Po zakończonej kontroli - Michał Serzycki – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, zorganizował konferencję prasową, na krórej omówił jakie uchybienia zostały wykryte w toku kontroli.

 

Strony www