Ochrona danych osobowych, administrator bezpieczeństwa informacji, administrator sieci, audyt bezpieczeństwa

Administrator danych osobowych, szkolenia, audyt

Ochrona Danych Osobowych

Podaj swój numer telefonu.
Oddzwonimy!

Czy wiesz że?

Outsourcing administratorów IT ... większość firm sektora MŚP decyduje się na outsourcing zarządzania swoimi zasobami IT? Opieką nad serwerami zarówno w sieci lokalnej jak i w sieciach rozległych.

 

Świadczenie usług drogą elektroniczną - usługi i audyty

Nasi doświadczeni eksperci z zespołu Administrator.pl zapewnią profesjonalne doradztwo z zakresu prawa telekomunikacyjnego, ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Opracujemy odpowiednie procedury i zasady obsługi zbierania i przetwarzania danych osobowych, świadczenia usług drogą elektroniczną (pamiętajmy, że ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną dotyczy także kontaktów z firmami, gdzie należy zapewnić odpowiednie procedury).

Wykonamy stosowne audyty procedur, dokumentów i klauzul związanych z tą ustawą. Warto zwrócić uwagę, że z ustawą mamy do czynienia bardzo często: wysyłając oferty (mailem, faksem), dzwoniąc przy użyciu automatycznych systemów wydzwaniających, obsługując e-sklepy i w wielu innych przypadkach.

W ramach audytu wykonane zostaną trzy etapy sprawdzające poprawność działań związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną:

Warto pamiętać, że za naruszenie przepisów tejże ustawy, już niebawem będzie grozić kara grzywny nawet 100 tys. złotych kary. Dotyczy to zarówno informacji przesyłanych za pomocą poczty elektronicznej, jak również z wykorzystaniem telefaksu lub telefonu.

Aktualności

  • GIODO skontrolował ZTM w Warszawie
  • Po zakończonej kontroli - Michał Serzycki – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, zorganizował konferencję prasową, na krórej omówił jakie uchybienia zostały wykryte w toku kontroli.

 

Strony www